Chef – Şef 2014 yapımı film konu ve yorum


Chef – Şef 2014 yapımı film konu ve yorum


İmdb puanı:7.3 izlemedenoku.com puanı:8.5
Tavsiye: Film izlemeden cubano yaparsanız daha çok zevk alırsınız.
Filmimizin macera, komedi ve drama türlerinde yer alıyor. Filmin başrol oyuncusu Marvel severlerin Demir Adam – Iron Man filminden bildiği Jon Favreau.Kendisi çok başarılı bir rol sergilemiş ve role çok yakışmış. Başka bir oyuncu olsaydı bu kadar tutacağını sanmıyorum. Ayrıca sürpriz olarak Scarlett Johansson’ı ve Robert Downey Jr.’ı görmeniz mümkün. Ayrıca şu anda imdb üzerinden baktım ve şaşırtıcı bir şekilde söyleyebilirim ki senaryo Jon Favreau’ya ait ve yönetmen koltuğunada kendisi oturmuş. Bu yönü sayesinde puanımızı 8’den 8.5’a çıkarıyoruz.

Chef – Şef film konusu


Jon Favreau tarafından canlandırılan Carl Casper lüks bir lokantada çalışan şeftir. Carl kendine özgü tarifleri ile birlikte ününe ün katmış ve bu kademeye gelmiştir. Ancak çalıştığı restoran sahibi kendi menüsünün dışına çıkmasına izin vermemektedir. Zamanında Carl hakkında çok iyi olan gurme Carl hakkında tekrar yorumlarını yazar ancak sonuç Carl’ın istediği gibi olmamıştır. Bunun üzerine Carl işinden ayrılır ve yeni iş aramaya başlar. Ancak kendisine uygun bir iş bulamaz. Eşinin tavsiyeleri üzerine yemek karavanı alır. Maceramız bundan sonra başlıyor.

Film hakkındaki yorumlarım


Film yemek yapmayı sevenler için ve gastronomiye ilgisi olanlar için ilham kaynağı niteliğinde. Filmi izlemeden önce yanınızda yiyecek bireylerin olmasında fayda var filmi izlerken acıkacağınızdan emin olabilirsiniz. Filmin en sevdiğim yönü Carl’ın para uğruna sevmediği işi yapmaması oldu ve kendi hayalleri peşinden gitti. Film hakkında tek söyleyebileceğim sadece izleyin. Spoiler olmaması amacıyla konuyu ve yorumu kısa tutuyorum.

Film bana ne kattı?


Öncelikle daha önce bilmediğim 2 tarifi öğrendim bunlar;
Bunlar dışında bir insanın istediği takdirde her şeyi başarabileceğini, sadece çabalaması gerektiğini ve bazı şeylere katlanması gerektiğini öğretti.


Chef – Şef


Admin

Pekmez Girişim | Film,dizi,belgesel Portalı 2018 yılından bu yana hiçbir kar amacı gütmeden tamamen bilgilendirme amaçlı paylaşım yapan kişisel bir bilgi bloğudur.